לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772

בחירת עורך דין דיני משפחה

הליכי גירושין

המיון המקובל בתורת המשפטים מגדיר דיני משפחה בתור ענף הכולל מעמד אישי, זכויות וחובות הנובעים מן המעמד המשפחתי. בצורה ספציפית יותר ניתן להזכיר נושאים כגון דת, יוחסין, הורות, נישואין וגירושין, הנבדלים מענפי משפט אחרים מבחינת מקורות הדין המהותי וערכאת השיפוט. במילים אחרות, בישראל נקבע הדיון בדיני משפחה בהתאם להשתייכות הדתית של המתדיינים. החקיקה האזרחית המשלימה מקנה סמכות מקבילה לבתי משפט אזרחיים רק בחלק מהנושאים הנידונים. כתוצאה ממצב מורכב זה מקבלת הבחירה בעורך דין משמעות ייחודית.

עו"ד ליטל יעקובוביץ מסבירה כי אזרח המעוניין להתדיין מול ערכאות השיפוט הדתיות או האזרחיות חייב להתייעץ עם עורך דין מוקדם ככל האפשר. עורך דין יכול להתוות את אסטרטגיית המשפט או הטיעונים, לספק גיבוי מקצועי ולהציע גם תמיכה מנטאלית. הבחירה בעורך הדין היא חלק בלתי נפרד ממיצוי הזכויות או מילוי החובות המלוות את דיני המשפחה.

פנייה לייעוץ אישי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.

המלצות לבחירה מוצלחת

רצוי לבחור עורך דין עם ניסיון ולברר לגבי ההתמחות שלו בדיני משפחה. אפשר לקבל המלצות, לתאם פגישה אישית ולא מחייבת או לקרוא על פסקי דין קודמים בהם עורך הדין היה מעורב. רצוי להשקיע זמן ומשאבים בבחירת עורך דין מוצלח. ליטל יעקובוביץ בוידאו להורים גרושים מסבירה כי במידה ומדובר על משפט המתנהל בכפוף לדין הדתי, כמו בנושאים של המרת דת, נישואין, גירושין או מזונות, רצוי לבחור עורך דין עם רקע מתאים. המלצה דומה חלה גם על נושאים אזרחיים כמו אימוץ, אפוטרופסות, ירושה, חלוקת רכוש בין בני זוג וכן הלאה.

יש מספר שלבים בבחירת עורך דין דיני משפחה. השלב הראשון הוא הבנת הצורך בעורך דין ואיסוף מידע כללי על הנושא הנדון בין כתלי בית המשפט או המוסד הדתי. השלב השני הוא השוואה מעשית בין עורכי דין שונים, על פי ניסיון, ותק והתמחות. בשלב זה כדאי גם לערב את ההשתייכות הדתית ולהעדיף עורך דין המכיר את מקורות הדין הרלוונטיים. השלב השלישי כולל את הפגישה עם עורך הדין וניסוח כתב התביעה או ההגנה. בכל אחד מהשלבים הללו ראוי לגלות רצינות ולהבין עד כמה עורך דין חיוני להצלחת הטיפול בתיק.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה".

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר הליכי גירושין אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.
פרטי יצירת קשר:

 

יגיע כפיים 2,

תל אביב

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772


מידע חשוב נוסף