לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772

טיפים והמלצות שכדאי לקבל ממשרד עורך דין נזיקין

מקרי נזיקין הינם רבים ומגוונים. במאמר זה נביא המלצות שכדאי לקבל ממשרד עורך דין נזיקין בנוגע לשלושה מקרים בהם נפוצים מקרי נזיקין.

מהן המלצות עורך דין נזיקין במקרה של תאונת דרכים?

לדאבוננו, תאונות דרכים עם נפגעים הינן דבר שבשגרה. מה יכול עורך דין נזיקין להמליץ לנפגע תאונת דרכים בעניין פיצויים בגין התאונה?

1. תוקפו של ביטוח החובה – לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (פלת"ד), כל נפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי מחברת הביטוח אצלה עשה ביטוח חובה, ללא קשר לשיקולי אשמה (אלא אם עשה תאונה במתכוון). לכלל זה ישנו מספר חריגים, ובין היתר: מי שנוסע ברכב ללא רישיון תקף, ללא רשות או ברכב שאינו מבוטח בביטוח חובה, וכן בעל רכב שהתיר למי שנהיגתו אינה מבוטחת בביטוח חובה לנהוג ברכב. לכן יש להימנע לחלוטין מלנסוע ברכב במצבים אלה!

2. נזקים עבורם משולמים פיצויים – פיצויים בגין תאונת דרכים אינם משולמים רק עבור פגיעות פיזיות ישירות. להלן נזקים נוספים עבורם משולמים פיצויים במקרה כזה:

א. התפרצות מחלה – יש להוכיח קשר בין התאונה להתפרצות המחלה, או החמרתה.

ב. פגיעות נפשיות – מדובר בנזקים נפשיים חמורים, כגון מחלת נפש. יש להוכיח שמחלת הנפש נגרמה כתוצאה מהתאונה. גם קרובי משפחה של נפגעי תאונות דרכים יכולים בנסיבות מסוימות לתבוע בגין נזקים נפשיים שנגרמו להם בעקבות התאונה.

ג. אובדן כושר עבודה – נזק זה מחושב בהתאם למידת ההשפעה של הפציעה על יכולתו של העובד להמשיך בעבודתו. במקרה שהנפגע מת, מקבלים התלויים בו לפרנסתם את אובדן כושר ההשתכרות שלו.

מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נזיקין מנוסה על-מנת להבטיח את קבלת מלוא הפיצויים.

3. ביטוחים פרטיים – פיצויים מכח הפלת"ד אינם פוגעים בזכאות הנפגע לתבוע פיצויים מכח ביטוחים פרטיים שיש לו, כגון: ביטוח תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה וכד'. על תביעה מכח ביטוחים פרטיים חלה התיישנות לאחר שלוש שנים ממועד התאונה, כך שחייבים להגיש את התביעה לבית המשפט בתוך תקופה זאת.

מה עושים במקרה של תאונת עבודה?

תאונת עבודה מוגדרת כנזק שאירע לעובד כתוצאה מהעבודה שלו – בין אם מדובר בנזק ישיר, ובין אם מדובר במחלה שהתפתחה אצל העובד.

במידה ואירעה תאונת עבודה, מומלץ לפעול לפי השלבים הבאים:

1. טיפול רפואי – יש לגשת בהקדם האפשרי לטיפול רפואי ראשוני. חשוב להדגיש בפני הרופא המטפל שמדובר בתאונת עבודה, לספר מה אירע במדויק ולבדוק שהכל מתועד כפי שנמסר.

2. תיעוד – יש לרשום פרטים של עדים לתאונה ולתעד את מקום התאונה.

3. תביעה – ראשית מגישים תביעה למוסד לביטוח לאומי. יש להגיש תביעה זו בתוך שנה ממועד התאונה. כמו כן, במקרה שהתאונה אירעה כתוצאה מהתרשלות של המעסיק, ניתן להגיש נגדו תביעה אזרחית במקביל.

חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין נזיקין מנוסה ומקצועי, לצורך הגשת התביעות השונות וייצוג בפני וועדה רפואית במידת הצורך.

כיצד מתמודד עורך דין נזיקין במקרה של רשלנות רפואית?

על-פי הערכות, ישנם אלפי מקרים של אנשים ששילמו בבריאותם, הגופנית והנפשית, בגין רשלנות רפואית.

על-מנת להוכיח רשלנות רפואית יש להוכיח: 1. קיומה של חובת זהירות מצד הרופא ביחס למטופל. 2. הפרתה ע"י התרשלות. 3. גרם נזק כתוצאה מהפרתה.

כיצד בודקים האם קיימת חובת זהירות? יש לשאול האם "רופא סביר" שהיה פועל כמו הרופא שהזיק, יכול היה לצפות שייגרם אותו נזק שנגרם בפועל כתוצאה ממעשיו.

מהי ההגדרה בענייננו להתרשלות? שהרופא לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות, שרופא סביר ונבון וכשיר לפעול באותו משלח יד היה משתמש או נוקט באותן נסיבות.

על-מנת להוכיח את כל היסודות שמנינו לעיל, יש להציג בפני ביהמ"ש חוות דעת רפואיות של מומחים.

משפט סיכום

במאמר זה סקרנו את נושא פיצויים בגין תאונות דרכים ועבודה ורשלנות רפואית על קצה המזלג. בכל מקרה של פגיעה נזיקית חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין נזיקין מנוסה ומומחה בתחום.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה".

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: כוכב.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר הליכי גירושין אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

 

יגיע כפיים 2,

תל אביב

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772


מידע חשוב נוסף