לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772

מה חשוב לדעת על דמי לידה של ביטוח לאומי?

נשים בהריון, זכאיות לקבל דמי לידה, אשר נועדו להחליף את הכנסתן מעבודה, בזמן חופשת הלידה, בה הן אינן עובדות. אלו משולמים על ידי ביטוח לאומי, כאשר שיעור דמי הלידה, מחושב על פי גובה המשכורת, בשלושת החודשים האחרונים לעבודה. תקופת הזכאות לדמי לידה, היא 14 שבועות.

קבלת דמי הלידה, כמו כל קצבה אחרת של ביטוח לאומי, כרוכה בהגשת תביעה, כאשר יש להגישה בין מועד הפסקת העבודה ועד 12 חודשים מיום הזכאות הראשון לקבלת דמי לידה.

משרד עורכי דין המתמחה בביטוח לאומי, מבהיר כי זכותה של אישה בהריון לדמי לידה, קיימת בין אם היא עובדת כשכירה ובין אם היא עובדת כעצמאית.

אם תרצו לקבל מידע אודות זכויותיכם בביטוח לאומי, תוכלו להיכנס אל אינדקס עורכי דין ולמצוא עורך דין המתמחה בתחום.

דגשים חשובים בהגשת תביעה

קבלת דמי לידה, דורשת הגשת תביעה אל ביטוח לאומי. להלן, מספר דגשים חשובים שכדאי לשים אליהם לב, בעת הגשת תביעה:

  1. הגשה במועד: לכל תשלום מטעם ביטוח לאומי, יש תקופת זכאות המוגבלת בזמן. על כן, חשוב מאוד שלא להשתהות ולהגיש את התביעה, מוקדם ככל האפשר. לעניין זה, אפשר להתייעץ עם משרד עורכי דין, העוסק בביטוח לאומי.
  2. מילוי פרטים בטופס: יש להקפיד למלא את כל הפרטים שבטופס התביעה ולפני הגשתה, עברו על כל הטופס וודאו כי לא החסרתם דבר.תביעה חסרה, עלולה לעכב את הטיפול וחבל.
  3. צירוף כל המסמכים: פקיד ביטוח לאומי, זקוק למסמכים שונים, על מנת לקבל את התביעה לדמי לידה, כמו למשל, תלושי שכר. בדומה למצב שבו לא מולאו כל הפרטים בטופס, גם מסמך חסר, יעכב את הטיפול בתביעה.

גמלת שמירת הריון של ביטוח לאומי

ביטוח לאומי משלם דמי לידה לכל אישה היוצאת לחופשת לידה. אולם, ישנם סוגים נוספים של תשלומים, הרלוונטיים רק במקרים מסוימים. מדובר על גמלת שמירת הריון, מענק לידה וקצבת
לידה.

נשים בהריון שבריאותן תקינה, עובדות לאורך הריונן ועל כן, זקוקות לדמי לידה בלבד, המחליפים את הכנסתן בזמן חופשת הלידה. לעומת זאת, נשים הנמצאות בשמירת היריון, לא יכולות לעבוד במהלך ההריון וזקוקות אפוא לתשלום אשר יחליף את הכנסתן בזמן ההריון עצמו. תשלום זה נקרא גמלת שמירת הריון, המשולם, כאמור רק לנשים הנמצאות בשמירת הריון.

לעיתים יש בלבול בין גמלה זו לבין קצבת לידה, המשולמת על ידי ביטוח לאומי, כאשר אישה ילדה, בלידה אחת שלושה ילדים ויותר.

ביטוח לאומי משלם דמי לידה לאב

החוק מאפשר לאבות, להחליף את בת הזוג שלהן, בחלק מחופשת הלידה ולקבל תשלום עבור חופשה זו. יובהר כי אין המדובר בתקופת נוספת, על חופשת הלידה של האם.

האב יכול להחליף את האם, בתנאי שהייתה בחופשת לידה של שישה שבועות רצופים לפחות, לאחר לידתה. כמו כן, ישנה דרישה כי תקופת החופשה של האב, תהיה 21 יום לפחות.

האם יש מקרים בהם, יהיה רשאי האב להחליף את האם, בכל חופשת הלידה? כן, במקרה שבו האם לא יכולה לטפל בילד, בשל בריאותה.

מחפשים עורך דין לביטוח לאומי? גלשו אל אינדקס עורכי דין באינטרנט וחפשו עורך דין, על פי תחום התמחות ומיקום גאוגרפי.

דמי לידה של ביטוח לאומי, משולמים לנשים אשר יוצאות לחופשת לידה. תשלום זה מחליף למעשה את משכורתן, בתקופת החופשה. לשם קבלת דמי הלידה, יש להגיש תביעה מסודרת ולרף לה את כל המסמכים הדרושים.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה".

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר הליכי גירושין אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.
פרטי יצירת קשר:

 

יגיע כפיים 2,

תל אביב

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772


מידע חשוב נוסף