לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772

על החשיבות בעיון בפסקי דין ברשלנות רפואית לפני הגשת תביעה

נפגעתם מטיפול רפואי רשלני? לא יודעים אם הנכם זכאים להגיש תביעת רשלנות רפואית? קריאת פסק דין רשלנות רפואית בהחלט עלול לסייע לכם.

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית נעשית כאשר נגרם לתובע נזק פיזי משמעותי כתוצאה מטיפול רפואי רשלני. למרבה הצער, תביעות רשלנות רפואית הן שכיחות למדי במדינת ישראל והן חולשות על כל תחומי הרפואה. יהיה התחום הרפואי אשר יהיה, על התובע לקבל את מלוא האינפורמציה, טרם הגשת תביעה.

אדם אשר נפגע מטיפול רפואי רשלני, יכול להגיש תביעה עד חלוף שבע שנים ממועד הטיפול.

טרם הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, יש לבצע פעולות שונות לשם גיבוש התביעה והצלחתה. ראשית לכל, יש לפנות לעורך דין בהקדם לאחר קרות האירוע. הצעד השני הוא איסוף כל החומר הרפואי של התובע. לאחר מכן, יש לקרוא פסיקה ובפרט, פסק דין ברשלנות רפואית הרלוונטי ביותר לתביעה.

עיון בפסקי דין ברשלנות רפואית ובמיוחד, פסק דין ברשלנות רפואית הדומה בנסיבותיו למקרה של התובע, הוא קריטי להצלחתה של התביעה. מיד נסביר מדוע.

* אל תוותר על הזכויות שלך! פנה לפורום משפטי: פורום רשלנות רפואית

מתי מתקיימת רשלנות רפואית?

כאשר שוקלים הגשתה של תביעה בשל רשלנות רפואית, צריך לבדוק האם מתקיימים ארבעת התנאים אשר מקימים את העילה של רשלנות רפואית. אלו ארבעת התנאים:

  1. חובת זהירות של הגוף המטפל : הוכחת רכיב זה היא הקלה ביותר משום ברמת הכלל, נקבע כי בין רופא למטופל, ישנה חובת זהירות. קריאת פסק דין ברשלנות רפואית, תבהיר לנו מהו פירושה של חובת הזהירות.
  1. הפרת חובת הזהירות : על התובע להראות כי הגורם המטפל הפר את חובת הזהירות בהתנהגותו.
  1. נגרם לתובע נזק : רשלנות רפואית עלולה לגרום למטופל לנזק קל, נזק בר חלוף אך ישנם מקרים רבים בהם גורמת הרשלנות לנזקים פיזיים משמעותיים לצמיתות. היות שהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית כרוכה בהוצאות כספיות ענפות, כדאי להגיש תביעה כאשר ישנו נזק גופני צמית.
  1. קשר סיבתי : זהו הרכיב הקשה ביותר להוכחה, במסגרתו יצטרך התובע להוכיח את קיומו של קשר סיבתי בין הפרת חובת הזהירות לבין נזקיו. על גורמים שונים המנתקים את הקשר הסיבתי, ניתן לקרוא פסק דין ברשלנות רפואית.

יש להבהיר כי רשלנות רפואית פירושה התנהגות שאיננה סבירה במדד אובייקטיבי של סטנדרט העבודה הסביר. כאשר הנזקים שנגרמו למטופל, הם תוצאה של אירוע בלתי צפוי, שאיננו סביר, לא קמה עילה של רשלנות רפואית.

פנייה מוקדמת אל עו"ד

רשלנות רפואית הוא תחום משפטי מורכב מאוד הדורש ניסיון וידע מקצועי. על כן, פנייה אל עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, הוא הצעד הראשון שיש לעשות, כאשר שוקלים הגשת תביעה. על מנת שהפגישה בין המטופל ובין עורך הדין, תהיה פורייה יותר, מומלץ לפונה לקרוא מעט ברשת על רשלנות רפואית. קריאת פסק דין ברשלנות רפואית הדומה בנסיבותיו למקרה של הפונה, יש בה בכדי לצייד את התובע הפוטנציאלי במידע רב וחשוב.

טרם בחירת עורך הדין אשר יטפל בתביעה, יש לבדוק היטב את מומחיותו בתחום הרשלנות הרפואית בכלל ובתחום התביעות הספציפי בפרט. כמו כן, כאשר תובעים גוף כדוגמת, קופת חולים או בית חולים, ישנו יתרון רב לעורך דין אשר התנהל בעבר מול גופים אלו.  הכרות אישית עם עורכי הדין המייצגים את הגוף הנתבע, יכולה לזרז מאוד הליכי פשרה ולהוביל לסיום התיק בצורה מהירה ויעילה.

איסוף החומר הרפואי

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית יכולה להיעשות עד חלוף שבע שנים מיום האירוע. אולם, אין המדובר בהליך קצר ולכן, רצוי להתחיל באיסוף החומר הרפואי, מוקדם ככל האפשר. יש לפנות בכתב אל כל הגופים והמוסדות הרפואיים בהם טופל התובע ולבקש את המסמכים הרפואיים.

לעיתים, המוסדות אינם ששים לשתף פעולה ולפיכך, נדרשת סבלנות רבה עד לקבלת כל המסמכים. חשוב להדגיש כי אף אם לתובע יש תיק מסמכים בביתו, יש לפנות אל המוסדות והגופים הרפואיים לקבלת החומר הרפואי. זוהי הכנה יסודית ומקצועית של התביעה שכן אין לדעת איזה מסמך לא הגיע לידיו של התובע בשעת הטיפול.

פסק דין ברשלנות רפואית

קריאת פסק דין ברשלנות רפואית אשר עוסק בתחום הרפואי הספציפי של התובע, יש בו בכדי להעניק מידע חיוני רב להצלחתה של התביעה. לאור ריבוי התביעות בגין רשלנות רפואית, ניתן לאתר בקלות פסקי דין אשר נסיבותיהם דומות לנסיבותיו של התובע.

מדוע חשוב כל כך לקרוא פסק דין ברשלנות רפואית:

  1. מידת האחריות : ניתן ללמוד מהי מידת האחריות שמטיל בית המשפט, במקרים דומים, על הנתבע.
  1. גובה הפיצוי : כאשר מעיינים פסק דין ברשלנות רפואית, אפשר להתרשם מהו גובה הפיצויים שנוהג בית המשפט לפסוק במקרים דומים.
  1. טענות הגנה : קריאת פסק דין ברשלנות רפואית, מלמדת אילו טענות הגנה, מקבל בית המשפט ואילו טענות הגנה אינן מתקבלות.

קריאתו של פסק דין ברשלנות רפואית מהווה חלק חשוב וחיוני בהכנה לתביעה בגין רשלנות רפואית. הדבר מאפשר להתרשם ממידת האחריות שמטילים בתי המשפט על הנתבע, במקרים דומים וכן, מהו גובה הפיצוי שנוטים בתי המשפט לפסוק לתובע.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה".

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: בית.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר הליכי גירושין אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.
פרטי יצירת קשר:

 

יגיע כפיים 2,

תל אביב

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772


מידע חשוב נוסף