לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772

רוצה להתגרש – מה חשוב לקחת בחשבון?

מערכת נישואין נפתחת באהבה גדולה ובאמונה כי בני הזוג יחיו יחדיו כל חייהם. אולם, לעיתים קרובות, בני הזוג מתגרשים, אם מתוך החלטה הדדית משותפת ואם מתוך רצון של אחד הצדדים להתגרש.

רוצה להתגרש מבעלך? חושב להתגרש מאשתך? מה חשוב לקחת בחשבון לפני שמתגרשים?

הליך הגירושין כולל בתוכו שני מישורים. המישור הראשון הוא המישור המשפטי, קרי, הליך הגט עצמו וכל הכרוך בו והמישור השני הוא המישור הנפשי, קרי, הצורך להתמודד עם השפעותיו של הליך הגירושין על בני הזוג ובעיקר על הילדים.

צד לנישואין אשר רוצה להתגרש, צריך לקחת בחשבון את שני המישורים הללו ולהקדיש מחשבה לגבי אופן הפעולה הנכון ודרך ההתמודדות הראויה.

פנייה לייעוץ אישי


כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: גביע.

במישור המשפטי, המודעות לנושא מרוץ הסמכויות חשובה מאוד, כמו גם האפשרות להגיע לכדי הסכם גירושין מחוץ לבתי המשפט.

במישור הנפשי, נאלצים ההורים להתמודד הם ההתלבטות כיצד לבשר לילדים כי הם נפרדים. בעניין זה, מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע אשר ילווה את הילדים ואת בני הזוג בתקופה הזו.

המישור המשפטי

כאשר בן או בת הזוג, מחליטים להתגרש, עליהם, ראשית לכל, להבין את המשמעויות המשפטיות של הליך הגירושין. ברוב המקרים, כאשר אנשים נישאים זה לזו, הם אינם מבינים כי אין המדובר רק בחיבור של אהבה אלא בחוזה משפטי.

עת מגיע הזמן כי אחד מבני הזוג רוצה להתגרש, לפתע מתגלים פרטים חשובים מאוד אשר לצדדים לא הייתה כל מודעות אליהם.

האספקט הראשון במובן המשפטי, הוא מרוץ הסמכויות. במה דברים אמורים?

בית הדין הרבני הוא הערכאה היחידה בישראל אשר מוסמכת לדון בענייני נישואין וגירושין. קרי, יש להתחתן ברבנות ולהתגרש ברבנות. על כן, תביעה לגירושין תוגש תמיד לבית הדין הרבני. אולם, בכל הנוגע לנושאים אחרים הכרוכים בגירושין, ישנה כפילות בסמכות היות שבית הדין הרבני מוסמך לדון אך במקביל, מוסמך גם  בית המשפט לענייני משפחה.

מצב זה יצר את מרוץ הסמכויות ומשמעותו היא כי הערכאה אשר רכשה סמכות ראשונה, מבחינת הזמן, היא הערכאה המוסמכת לדון בתיק.

רוצה להתגרש? עלייך לקבל ייעוץ משפטי אשר יסייע לך להחליט לאן כדאי להגיש את התביעות הכרוכות בהליך הגירושין, אם לבית הדין הרבני ואם לבית המשפט לענייני משפחה.

אספקט משפטי נוסף וחשוב של הליך הגירושין הוא הסכם הגירושין. מבחינה משפטית, הצעד הנבון ביותר לשני הצדדים הוא חתימה על הסכם גירושין בהסכמה. כך, נחסכות עלויות משפטיות רבות עקב דיונים ארוכים בבית המשפט, כמו גם, סיומו המהיר של הליך הגירושין כולו.

המישור הנפשי

אחת הטעויות הנפוצות ביותר של בני זוג על סף גירושין, היא העדר התובנה לקיומן של השלכות רגשיות מרחיקות לכת עבור בני הזוג עצמם ועבור הילדים.

הליך הגירושין איננו רק הליך משפטי במסגרתו מגיע לסיומו חוזה הנישואין, אלא מדובר בפירוקה של משפחה.

רוצה להתגרש? קח בחשבון את ההשלכות הנפשיות על ילדייך. הפוך את שעת המשבר הזו לקלה עד כמה שניתן עבורם והתייעץ עם איש מקצוע, כיצד לבשר לילדים על דבר הפרידה. כמו כן, אם יש בכך צורך, צריכים בני הזוג ללכת, כל אחד, לטיפול פסיכולוגי אישי, בכדי להקל על עצמם בתקופה רגשית קשה זו.

הורים רבים סבורים כי אם ילכו לטיפול אישי עבורם, הם דואגים לעצמם במקום לילדים וההפך הוא הנכון. הורה שאינו מחוזק נפשית ואיננו מאושר, לא יכול להיות הורה טוב לילדיו ולכן, ככל שההורים דואגים לרווחתם שלהם, כך באופן ישיר, הם דואגים גם לרווחת הילד.

* אל תוותר על הזכויות שלך! פנה לפורום משפטי: פורום דיני משפחה

רוצה להתגרש – שים לב!

בעת ההחלטה להיפרד מבן או בת הזוג, כדאי לשים לב ולהקדיש מחשבה לכל הנושאים שלעיל, על מנת לעבור את הליך הגירושין בצורה הקלה ביותר האפשרית.

מהם הדגשים להם יש לתת את הדעת בעת תכנון הפרידה:

  1. מרוץ הסמכויות : תביעת הגט עצמה מוגשת לבית הדין הרבני אך בכל שאר העניינים ישנה סמכות מקבילה של בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. אם אתה רוצה להתגרש או אם את רוצה להתגרש, כדאי לקבל ייעוץ משפטי לאיזו ערכאה להגיש את התביעות.
  1. הסכם גירושין : רוצה להתגרש? עשה כל מאמץ להגיע להסכם גירושין מוסכם עם הצד השני.
  1. התמודדות נפשית : הליך הגירושין איננו קל לבני הזוג אך קשה במיוחד לילדים. בחלק מן המקרים, בעקבות הגירושין, בן הזוג אשר לו חזקה על הילדים, עובר דירה ועל כן, בנוסף למשבר הרגשי על פרידת ההורים, נאלצים הילדים להתמודד גם עם הסתגלות לבית חדש.

באופן טבעי, ההתמודדות הזו, ללא עזרה מקצועית, היא קשה מאוד. לפיכך, מומלץ לקבל ייעוץ של פסיכולוג כיצד לסייע לילדים לעבור תקופה זו בצורה טובה.

ההחלטה להתגרש היא החלטה רגשית אך כרוכים בה אלמנטים אחרים שיש לקחת בחשבון כמו האלמנט המשפטי. רוצה להתגרש? לפני הגשת תביעת גט, כדאי לקבל ייעוץ משפטי כולל וכמו כן, מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע בהקשר של התמודדות הילדים עם פרידת ההורים.

עו"ד לימור מסר: "תחושת האחריות כלפי לקוח שפנה אליי לצורך ייצוג משפטי בהליך גירושין והפקיד בידי את האינטרסים החיוניים ביותר שלו היא "כוכב הצפון" שמנחה אותי לכל אורכו של ההליך המשפטי. הניסיון שרכשתי במהלך השנים הרבות שאני עוסקת בייצוג בהליכי גירושין מאפשרים לי לנווט את הלקוח לאורך ההליך עד לסיומו בתוצאה משפטית מיטבית, שתאפשר לו לשים את הליך הגירושין מאחוריו, ולצאת לדרך חדשה".

פנייה לייעוץ אישיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: רכב.האמור לעיל ובכל המאמרים באתר הליכי גירושין אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני הבוחן את נסיבות העניין הספציפי. המסתמך על המידע עושה כן על אחריותו האישית בלבד.

פנייה לייעוץ אישי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות: דגל.
פרטי יצירת קשר:

 

יגיע כפיים 2,

תל אביב

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

077-9974772


מידע חשוב נוסף