Lowforum_MainPic הליכי גירושין
Lowforum_MainPic הליכי גירושין
פנייה לייעוץ אישיהחלטתם להתגרש: אלה העצות הכי גרועות שתקבלו (זהירות!)

החלטתם להתגרש, סיפרתם לאדם קרוב, ובו ברגע התחילו להגיע שלל העצות מהחבר שמסביר לכם בדיוק ובביטחון גמורים כיצד עליכם לנהוג. זהירות! העצות האדיבות של המכרים שלכם, עלולות לגרום לנזק רב ביותר.

האח שהתגרש לפני עשור ובטוח שהוא מחזיק בכל סודות הגירושין, החבר הכי טוב ששונא את אשתך כבר מהיום שהכרתם ורק מחפש לנקום, והדודה שרק רוצה לעזור לך, אבל העצה שלה מוליכה אותך שולל. אלה העצות הכי גרועות שתקבלו בגירושין.

תוכן עניינים

עצות מסוכנות ופליליות בגירושין

לא אחת אנו שומעים עצות מסוכנות בגירושין, שאף גובלות בפלילים:

המלצה להבריח רכוש

הברחה או הסתרה של רכוש או הכנסות, במטרה לעוות את חלוקת הרכוש ההוגנת או להשפיע על גובה המזונות, עשויה לעלות לכם ביוקר. לא רק שזה עשוי להוות עבירה פלילית, זה גם עשוי לשמש לרעתכם במסגרת ההחלטה הסופית של בית המשפט, שרשאי לחלק את הרכוש באופן לא שווה.

המלצה לקחת את הילדים ללא הסכמת בן הזוג

לקיחת הילדים ללא הסכמת בן הזוג, במיוחד אם מדובר במעבר למקום מרוחק, ובהחלט כשמדובר על מעבר לחו”ל, היא עבירה פלילית של חטיפת ילדים. הסנקציות על חטיפת ילדים יכולות להיות חמורות, כולל העברת המשמורת לבן הזוג השני.

המלצה להתלונן תלונת שווא

תלונת שווא, היא עבירה פלילית, והיא לא פוגעת רק בבן הזוג שהתלוננו כנגדו, היא פוגעת גם בילדים שלכם, ובסופו של יום היא עלולה לגרום לנזק עצום למשפחה כולה.

המלצה לבלוש אחר בן הזוג

איסוף ראיות לצורך ההליך המשפטי, לא מתיר לכם לבצע עבירות על חוק הפרטיות. צילום בביתו הפרטי של בן הזוג, התחקות אחריו, האזנת סתר או כל פעולה לא חוקית אחרת, יכולה להיות עבירה פלילית, ואף לחייב אתכם בפיצוי כספי של עשרות אלפי שקלים.

עצה גרועה בגירושין: “גבר? תתבע בבית הדין הרבני”

העצה הזו מגיעה גם בכיוון ההפוך, המלצה לכל הנשים לפנות לבית המשפט האזרחי.

אחת העצות הגרועות, שעלולות לעלות לכם ביוקר, היא העצה לפיה לגברים כדאי למהר לתבוע בבית הדין הרבני ואילו לנשים בבית המשפט לענייני משפחה. זה לא היה נכון מעולם, וכיום, לאחר הלכת בע”מ 919/15, זה לא נכון שבעתיים.

ישנם מצבים בהם לגברים כדאי לפנות דווקא לבית המשפט לענייני משפחה, ואילו לנשים כדאי לפנות לבית הדין הרבני.

בית המשפט לענייני משפחה פוסק על פי החוק והפסיקה. בית הדין הרבני פוסק לעומת זאת על פי החוק וההלכה היהודית, אך הוא אינו כפוף לפסיקת בית המשפט העליון ששינתה בעשור האחרון את אופן חלוקת זמני השהות ונטל המזונות, לשוויונית יותר.

מה כן לעשות?

זה נכון שיש למהר להחליט באיזו ערכאה כדאי לדון ושיש לכך השפעה מכרעת על ההליך, אך כל מקרה יש לבחון לגופו. רק לאחר בחינת הנסיבות הספציפיות של המקרה, ניתן יהיה לקבוע באיזו ערכאה מומלץ לדון.

עצה גרועה בגירושין: “תלחם בה, אל תשאיר לה כלום”

העצה כמובן יכולה להגיע גם לגברים וגם לנשים. לא משנה מה המגדר שלך, מדובר בעצה גרועה.

קודם כל מדובר בהורה של ילדייך, אם לא ישאר לו דבר, הנפגעים העיקריים שיאלצו לחיות בקושי כלכלי, יהיו הילדים שלך. כמו כן, ניהול הליך גירושין רווי מלחמות, יעלה לשני בני הזוג בכסף, זמן, ובריאות, והוא יפגע לא רק ברווחתם הכלכלית של הילדים, אלא גם בזו הנפשית.

מה כן לעשות?

נהלו הליך גירושין בהסכמה. הדרך הטובה, המהירה והזולה ביותר לנהל הליך גירושין היא באמצעות הסכם גירושין. כאשר הגירושין מתנהלים בהסכמה, הילדים מצליחים להסתגל בקלות רבה יותר למצב החדש.

אם הסכסוך ביניכם הוא קשה ניתן גם לנסות למצוא פתרונות שונים, כמו מגשר, בורר וכו’. גם אם בסופו של יום ההליך מתנהל בבית המשפט, עדיין שווה לנסות לצמצם כמה שיותר את המחלוקות, ולהמנע ממלחמות מיותרות.

עצה גרועה בגירושין: “את לא צריכה עורך דין, התגרשתי בעצמי, אני אעזור לך בכל מה שאת צריכה”

גם כאן מדובר בעצה נטולת מגדר, והיא מגיעה מאנשים שלכאורה רק רוצים בטובתך. עצת “הזהב” של מתגרשים לשעבר, היא לנסות לעזור באמצעות “הידע” מתיק הגירושין שלהם. גם אם מדובר בחבר אמת שבאמת רק רוצה לעזור, העצות שלו עלולות להזיק ולגרום בדיוק להפך ממה שהתכוונתם.

חשוב להבין שתיקי גירושין מתנהלים בהתאם לנסיבות של כל מקרה לגופו, ושהפסיקה מתעדכנת מעת לעת, ודברים שהיו נכונים בעבר, אולי כבר לא נכונים היום.

מה כן לעשות?

לפנות לשירותיו של עורך דין לענייני גירושין בעל ניסיון וידע בהליכי גירושין. עורך דין לענייני גירושין מכיר את הדין והפסיקה על בוריה, יודע איך לנהל את ההליך בהתאם לנסיבות האישיות המתאימות לכם, ויוכל למצות את כל הזכויות המגיעות לכם מהגירושין.

המנעו מעצות אחיתופל בגירושין

בשורה התחתונה, המנעו מלהקשיב לעצות אחיתופל בגירושין. עצות רבות שעשויות להחשב בעיניכם חכמות, יכולות להתגלות כהרסניות ולפגוע בניהול ההליך שלכם.

כמו שלא הייתם נותנים לחבר להסתכל לכם על הרגל הפצועה ולבחון אם שברתם אותה, רק כי הוא שבר לפני ארבע שנים את הרגל בעצמו, אל תתנו לחבר שהתגרש ללמד אתכם על הליך גירושין משפטי.

*האמור באתר Lowforum נכתב על מנת לתת לגולש מידע ראשוני מקצועי – אך אינו מתיימר להיות מעודכן או מקיף. אין לראות באמור כתחליף לייעוץ משפטי והעושה זאת – עושה באחריותו.

לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-2315790
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף