Lowforum_MainPic הליכי גירושין
Lowforum_MainPic הליכי גירושין
פנייה לייעוץ אישיכשהזוגיות במשבר – האם נכון לפנות לטיפול זוגי גם כשמרגישים שעדיף להתגרש?

ראשית, מהי זוגיות במשבר? זוהי מערכת זוגית אשר עתידה אינו ברור ויש חשש להמשך קיומה. המשבר עלול להיות כתוצאה של אירועים קשים ובלתי צפויים כגון מוות, פיטורין ומחלה קשה, או, למרבה האירוניה, גם אירועים צפויים ומשמחים כגון לידת ילד, שיפוץ הבית ועוד.

לעתים בני זוג אשר נמצאים במשבר, חשים מערבולת רגשית הכוללת תחושות כגון תסכול, כעס, חוסר אונים ומתוך תחושות אלו “זורקים” לאוויר את הרצון להתגרש.

גם שאינם בהכרח מתכוונים לכך אך זו הדרך אותה מצאו על מנת להוציא את תסכולם החוצה או על מנת להמחיש לבן הזוג את הכאב והעלבון שהם חשים.

תוכן עניינים

טיפול זוגי – סוף הדרך או הזדמנות חדשה?

לטיפול זוגי מגיעים לרוב בדקה התשעים, בדרך כלל כתוצאה מבגידה של אחד מבני הזוג (בגידה פיזית או רגשית) וייתכן אף משבר מסוג אחר שמהווה לאחד הצדדים פגיעה חמורה באמון.

במקרים מסוימים בני הזוג מגיעים לטיפול הזוגי רק כדי לסמן “וי”, אולי להשקיט ייסורי מצפון אם אלו יגיעו בהמשך… ובמקרים אחרים, בני הזוג באמת ובתמים רוצים לבחון האם ניתן להציל את המשפחה שבנו. (על אחת כמה וכמה אם לבני הזוג ישנם ילדים)

יש לומר, לצורך פניה לטיפול זוגי, יש צורך ברצון שני בני הזוג אך לעתים התחושות כה קשות עד כי אחד מן הצדדים כבר הרים ידיים והתייאש מחיי הנישואים, אולם גם במצב זה לא אבדה התקווה!

בתהליך הייעוץ הזוגי, ינסו בני הזוג, בעזרת המטפל/ת הזוגי, להבין יחד מה הוא רצונם האמיתי, זאת באמצעות שיחה פתוחה וכנה ועד כמה שניתן ללא רגשות שליליים או לפחות ריכוכם במידה כזו שלא יהוו חסם.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

במהלך הטיפול הזוגי, בני הזוג יבינו האם הם באמת ובתמים מעוניינים להתחיל הליך גירושין או שייתכן שעליהם פשוט ללמוד איך לתקשר ביניהם נכון יותר.

בנוסף ילמדו בני הזוג תקשורת מקרבת ועבודה בשיתוף פעולה, דבר שיתרום להם בכל דרך בה יבחרו: בין אם להישאר יחד כזוג ובין אם יבחרו להתגרש, כאשר גם בדרך זו האחרונה נדרש מבני הזוג שיתוף פעולה, הידברות, יכולת לגשר על פערים ולדעת גם לעשות ויתורים.

נושא התקשורת מתחדד עוד יותר כאשר ישנם ילדים בתמונה ועל בני הזוג בתפקידם כהורים לשמור על בריאותם הנפשית והרגשית של ילדיהם לא פחות מאשר זו הקיומית.

גם להתגרש, צריך לדעת נכון.

למידה של תקשורת טובה (ותקשורת טובה במישור הזוגי בפרט) זהו נכס בכל שלב בחיים, על אחת כמה וכמה בנקודה של שבר או צומת. בתהליך של טיפול זוגי, בני הזוג מבשילים לאט ונכון ולומדים איך לנווט את “ספינת הזוגיות” שלהם למקום מבטחים.

התוצאה הסופית כאמור אינה העיקר, כי אם הדרך בה בחרו בני הזוג ללכת.   אם בסופו של תהליך הטיפול הזוגי, בחרו בני הזוג להתגרש, הם יגיעו אליו ממקום שלם, ממקום בשל, ממקום של ביחד ויוכלו להגיע להסכמות בה שניהם יהיו מרוצים. לא רק זה, אלא החיסכון עבור שניהם יהיה עצום!

לסיכום, יהיה ניתן לוותר על הדיונים בבתי משפט, עורכי דין, שכר טרחה, זמן ועוד וניתן יהיה להגיע בקלות יחסית להסכמות בהסכם גירושין קצר, ענייני וממוקד. לפיכך טיפול זוגי הכולל למידת תקשורת זוגית טובה היא למידה נחוצה גם במצב בו בני הזוג עתידים להתגרש ויפה שעה אחת קודם.

*האמור באתר Lowforum נכתב על מנת לתת לגולש מידע ראשוני מקצועי – אך אינו מתיימר להיות מעודכן או מקיף. אין לראות באמור כתחליף לייעוץ משפטי והעושה זאת – עושה באחריותו.

לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-2315790
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף