Lowforum_MainPic הליכי גירושין
Lowforum_MainPic הליכי גירושין
פנייה לייעוץ אישי7 טעויות נפוצות בהליכי גירושין שאתם לא תעשו!

הרגשות הגועשים בזמן הליכי גירושין, גורמים לזוגות רבים לעשות טעויות מכאיבות שפוגעות בהם כלכלית ונפשית. אך האם ניתן בלהט הרגע להצליח להימנע מהטעויות הנפוצות בהליכי הגירושין?

ויתור על ליווי משפטי, ניהול מלחמות חורמה, סרבנות גט, פעולות פזיזות ולא מחושבות ועירוב של החמות בסכסוך הזוגי, הם רק חלק מהטעויות הנפוצות ביותר בהליכי גירושין, שאתם לא תעשו!

תוכן עניינים

1# לנהל מלחמת חורמה

גירושין הם משבר קשה לכל נפש, ובעודם מתרחשים אתם תחוו קשיים רגשיים לא פשוטים, וכעסים מצטברים שעלולים לגרום לכם לרצות לנהל מלחמת חורמה בבן הזוג. מדובר בטעות שאסור לכם לעשות אותה. גירושין לא חייבים להיות מאבק שמשאיר אחריו אדמה חרוכה. באמצעות ליווי מתאים, ניתן להתגרש בדרכי נועם, גם כשהנפש גועשת ורועשת.

פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

2# לוותר על ליווי של עורך דין גירושין

אחת הטעויות הקריטיות ביותר שאתם לא תעשו, היא לוותר על ליווי של עורך דין גירושין. גירושין הם הליך שדורש ניסיון וידע משפטי. ללא ליווי של עורך די, תמצאו את עצמכם עושים טעויות רבות בלהט הרגע, שרק יחמירו את מצבכם, כשלעיתים יהיה לכם קשה מאוד להחזיר את הגלגל לאחור.

3# ותרנות מפליגה

מנגד לאלו שמבקשים לנהל מלחמת חורמה, עומדים גם מי שהתייאשו מהכול. חלק מהשלבים בגירושין יכולים להוביל אתכם לתחושה של דיכאון וחוסר אונים, ולוותרנות מפליגה על כלל הזכויות שלכם, העיקר שהסיוט יגמר כבר.

מצבכם הנפשי, והקשיים שלכם הם מובנים וטבעיים לגמרי, אך אל תעשו טעויות שתצטערו עליהן אחר כך. לחתימה על הסכם גירושין בו אתם מוותרים על הזכויות שלכם, יש השלכות ארוכות טווח. כשהרוחות ידעכו והסערה תחלוף, תמצאו את עצמכם עם הסכם גירושין מקפח, שלא בטוח שתצליחו לשנות אותו.

4# גירושין מהירים מידי

נישאתם מהר מידי ואתם פתאום מתחרטים, הוא בגד בך ואת מרגישה שכלו כל הקיצים, או שהיא רבה אתך ואתה לא מסוגל לשמוע אותה יותר; כל אלו יכולים לעודד בני זוג בלהט הרגע, לפעול לצורך גירושין מהירים.

גירושין מהירים מידי, שלא הבשילו לאחר מחשבה רצינית והבנה של כל ההשלכות, יכולים להיות טעות, שלאחר מכן תתחרטו עליה.

5# סרבנות לגירושין

מנגד למתגרשים הפזיזים, עומדים אלו שמסרבים בכל תוקף להתגרש. אמנם לא כדאי למהר להתגרש, וניתן לפתור בעיות וקשיים רבים באמצעות טיפול, שינוי גישה, ועבודה משותפת, אך אם בן הזוג עומד על כך שהוא רוצה להתגרש, סרבנות לגירושין היא טעות שרק תעמוד בעוכרייך.

חשוב לדעת שלבית הדין הרבני יש סמכות להטיל סנקציות על מי שמסרב להתגרש, למרות שנפסק לו פסק דין המחייב בגירושין. כמו כן בן הזוג יכול לתבוע בן זוג סרבן גט בתביעה כספית, על כל הנזקים שנגרמו לו מהסרבנות.

6# שימוש בילדים ככלי נגד בן הזוג

במסגרת סערת הרוחות, בני זוג עושים שימוש ציני בילדיהם ככלי נגד בן הזוג. השימוש יכול להיות מכוון על ידי ניכור הורי והסתה של הילדים כנגד ההורה השני, אך לעיתים הוא יכול להיות גם ללא כל מודעות של בן הזוג, למשל באמצעות ביקורת חוזרת על ההורה השני.

אל תעשו את הטעות של לערב את הילדים בסכסוך הזוגי שלכם. זכרו לכל אורך הליך הגירושין שבן הזוג שלכם הוא קודם כל ההורה של הילדים שלכם.

אם אתם חושבים שבן הזוג פוגע בילדים שלכם, למשל כשהוא מאחר לזמני שהות, לערב את הילדים בסכסוך לא יועיל להם. לכן הימנעו מאמירות לילדים כמו “הוא כל הזמן מאחר לכם”, ונתבו אותן למקומות המקובלים, כמו בית המשפט, העובדת הסוציאלית לסדרי דין, מתאמת הורית, מטפלת משפחתית וכו’.

7# עירוב בני משפחה בסכסוך הזוגי

פעמים לא מעטות הסכסוך הזוגי הופך להיות סכסוך כלל משפחתי, בו מעורבים גם האח, החמות, הסבא ואפילו הדודות. עירוב בני משפחת המוצא בתוך הסכסוך הזוגי הוא טעות שלרוב רק תגרום לליבוי הסכסוך ותזיק להליך הגירושין.

להתגרש בדרכי שלום

בשורה התחתונה, על מנת שלא תעשו את כל הטעויות הנפוצות בגירושין עליכם לנסות לנקוט בדרכי שלום ולא בדרכי מלחמה, ולפנות לעורך דין שיהיה שם בשביל לעזור לכם להצליח לעבור את התהליך על הדרך הטובה ביותר, מבלי לוותר על הזכויות שלכם.

*האמור באתר הליכי גירושין Lowforum נכתב על מנת לתת לגולש מידע ראשוני מקצועי – אך אינו מתיימר להיות מעודכן או מקיף. אין לראות באמור כתחליף לייעוץ משפטי והעושה זאת – עושה באחריותו.

לייעוץ מקצועי ראשוני ללא התחייבות 077-2315790
פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

מידע חשוב נוסף